Darmowa dostawa (Paczkomat® InPost) już od 299,00 zł.

Nutilis Clear 175g

Producent: Nutricia
Wysyłka w 48 godzin
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kod produktu: E171-916EF
Cena: 76,99 zł 76.99
bez kosztów dostawy
Ilość szt.

towar niedostępny

Nutilis Clear 175 g - produkt do szybkiego zagęszczania płynów Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w dysfagii. Produkt na bazie gumy ksantanowej, do zagęszczania płynów (napojów i pokarmów).

Nutilis Clear ma postać białego, bezwonnego, neutralnego w smaku proszku. Szybko gęstnieje. Po dodaniu do napojów lub pokarmów pozwala zachować ich przejrzystość. Wykazuje oporność na działanie amylazy, co pomaga chronić przed aktywnością tego enzymu w jamie ustnej. W konsekwencji płyn zagęszczony produktem Nutilis Clear lepiej utrzymuje swoją konsystencję w jamie ustnej, co pomaga w bezpieczniejszym przełykaniu. Szybko gęstnieje. Pozwala zachować przejrzystość.

Sposób użycia:

Używać wyłącznie miarki załączonej do opakowania. Umyć ręce. Używać czystych naczyń. Upewnić się, że wieczko puszki jest czyste. Dodać zaleconą ilość proszku do szklanki lub miski. Powoli dodawać płyn, ciągle mieszając. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści. W celu zagęszczenia przetartych pokarmów, dodawać proszek, aż do uzyskania wymaganej konsystencji. Przygotować porcję do spożycia i spożyć w ciągu 2 godzin. Niewykorzystaną pozostałość wyrzucić.

Stosowanie:

Ilość płaskich miarek wymaganych do zagęszczania* (1 miarka = 3 g)

*Ilość Nutilis Clear konieczna do zastosowania może się nieco różnić w zależności od temperatury, gęstości płynu i wymaganej lepkości. Składniki: maltodekstryna, guma ksantanowa, guma guar.

Produkt bezglutenowy. Nie zawiera laktozy.

Ważne informacje / Ostrzeżenie:

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Stosować pod nadzorem lekarza. Stosować wyłącznie do zagęszczania napojów i pokarmów. Produkt nieodpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. Stosować ostrożnie u pacjentów wymagających diety niskosodowej.

Przechowywanie:

Przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce w chłodnym, suchym miejscu. Nie przechowywać w lodówce. Po otwarciu przechowywać w szczelnie zamkniętej puszce, w chłodnym, suchym miejscu (nie w lodówce) i zużyć w ciągu dwóch miesięcy od pierwszego otwarcia puszki. Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii. NUTRICIA Polska Sp. z o.o. | ul. Bobrowiecka 8, 00-728 Warszawa Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Do postępowania dietetycznego w dysfagii. Stosować pod nadzorem lekarza.

O marce Nutricia

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Zagęstniki do pokarmów - podobne produkty

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl