Żywienie medyczne w niewydolności wątroby

Niewydolność wątroby to stan, w którym ten ważny organ nie jest w stanie pełnić swoich normalnych funkcji. Przyczyną niewydolności może być przewlekłe schorzenie lub nagłe wystąpienie. Bez względu na przyczynę, kluczowe znaczenie ma dieta niskotłuszczowa o odpowiednim profilu białkowym. Dieta dla osób z niewydolnością wątroby może być trudna do zbilansowania i wymaga dokładnego monitorowania spożywanych składników odżywczych.

Jednym z rozwiązań jest zastosowanie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, takiej jak Fresubin Hepa. Jest to kompletna dieta wysokoenergetyczna, która dostarcza odpowiednich ilości łatwo przyswajalnego białka (o zwiększonej zawartości aminokwasów rozgałęzionych), węglowodanów i tłuszczów. Produkty te są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb osób z niewydolnością wątroby.

Niewydolność wątroby

Fresubin Hepa DRINK o smaku cappuccino (4 szt. x 200 ml) Fresubin Hepa DRINK o smaku cappuccino (4 szt. x 200 ml)

Niewydolność wątroby

Cena 38,42 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Niewydolność wątroby - produkty o wysokie skuteczności

Wybór odpowiednich produktów dla osób z niewydolnością wątroby to jedna z kluczowych kwestii, do której należy podejść z maksymalną odpowiedzialnością. W asortymencie proponujemy rozwiązania na miarę indywidualnych potrzeb, wyróżniające się zawartością wysokiej jakości składników wspomagających jej pracę. To sprawdzone preparaty, pochodzące od zaufanych dostawców, dlatego ich stosowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Jakie mogą być przyczyny wystąpienia niewydolności wątroby?

Niewydolność wątroby wiąże się z występowaniem konkretnych objawów, świadczących o zaprzestaniu właściwego funkcjonowania tego narządu. Wśród najczęstszych przyczyn wpływających na rozwój choroby znajdują się systematyczne nadużywanie alkoholu, nieprawidłowa dieta, nowotwór czy przebyte wirusowe zapalenie wątroby.

Ponadto ostrą niewydolność mogą powodować między innymi zatrucie lekami hepatotoksycznymi czy toksynami, zaburzenie aktywności enzymów wątrobowych bądź zakrzepica żył wątrobowych.

Jakie mogą być objawy niewydolności wątroby?

Niewydolność wątroby w początkowym stadium może przebiegać bez odczuwalnych objawów. Zazwyczaj dolegliwości pojawiają się dopiero w momencie, w którym dojdzie do znacznego uszkodzenia narządu.

Początkowo można zaobserwować niecharakterystyczne objawy, takie jak spadek masy ciała, przemęczenie i złe samopoczucie, nudności, mniejszy apetyt, bóle po prawnej stronie brzucha, wzdęcia czy „odbijanie” po spożyciu posiłku. Im większy stopień uszkodzenia wątroby, tym z cięższymi oraz poważniejszymi dolegliwościami zmaga się chory.

Czy niewydolność wątroby da się wyleczyć?

Możliwość wyleczenia niewydolności wątroby uzależniona jest od wywołującego ją czynnika. Nie bez znaczenia pozostaje także czas, w jakim przyczyna choroby zostanie określona, a tym samym szybkość wprowadzenia odpowiedniego leczenia.

Dla osób zmagających się ze schorzeniem ogromne znaczenie ma dieta. Warto także zacząć stosować uzupełniające ją suplementy, takie jak dostępny w naszym asortymencie Fresubin HEPA Drink.

Dlaczego dieta oraz wysokiej jakości produkty na niewydolność wątroby mają tak istotne znaczenie?

Przestrzeganie ściśle określonej diety przy wsparciu dobrze dobranych preparatów to kluczowy aspekt przy niewydolności wątroby. W przebiegu schorzenia niezwykle ważne jest nieobciążanie narządu zbyt tłustymi, pieczonymi potrawami, zastępując je gotowanymi, duszonymi lub pieczonymi.

Duże znaczenie ma dieta obfitująca w aminokwasy rozgałęzione, które zapewnia oferowany przez nas Fresubin HEPA Drink.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Medyczne Żywienie to miejsce w internecie, w którym można zaopatrzyć się w znakomite produkty dla osób z niewydolnością wątroby oraz innymi schorzeniami. Proponujemy specjalistyczne rozwiązania przeznaczenia medycznego, starannie dobierając wszystkie artykuły, by pomóc klientom w radzeniu sobie z uciążliwymi dolegliwościami.

Jesteśmy otwarci na pytania ze strony klientów, z chęcią wspierając ich w doborze preparatów wpływających na poprawę zdrowia oraz samopoczucia. W swoich działaniach stawiamy na dobro osób korzystających z naszej gamy produktów, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jak trudnymi i stresującymi sytuacjami się aktualnie zmagają.

Zależy nam na tym, by klienci mogli cieszyć się dobrą kondycją. Dlatego proponujemy skuteczne preparaty w trosce o zdrowie wybierających nas kupujących. Do każdego nabywcy podchodzimy w indywidualny sposób, zapewniając wsparcie na wszystkich etapach realizacji zamówienia.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl