Żywienie medyczne w niewydolności nerek

Żywienie przy stwierdzonej niewydolności nerek wymaga odpowiedniego podejścia, jako że jest to niezwykle istotny aspekt dbania o powrót do zdrowia. Pacjenci z chorobami nerek, którzy potrzebują diety niskobiałkowej, wymagają specjalnej opieki dietetycznej, aby utrzymać właściwy poziom składników odżywczych i uniknąć powikłań. Istotne jest zbilansowanie ilości mikroelementów i makroelementów, a także spożywanie odpowiedniej ilości białka, aby zmniejszyć obciążenie dla nerek. Przy leczeniu niewydolności nerek, ważne jest kontrolowanie ilości elektrolitów, takich jak sod, fosfor i potas, a także ilości białka spożywanego w diecie. Dawkowanie tych składników zależy od stopnia uszkodzenia nerek i powinno być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta borykającego się z problemem niewydolności nerek. Żywienie z wykorzystaniem gotowych produktów to w opinii wielu pacjentów i opiekunów najszybszy i najskuteczniejszy sposób zapobiegania ewentualnym niedoborom.

 

Czytaj więcej...

Choroby nerek - żywienie w formie gotowej diety

Dla osób z chorobami nerek, w okresie przeddializacyjnym, dostępne są gotowe diety doustne, takie jak Fresubin® Renal, które są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb osób z niewydolnością nerek. Produkty te zawierają kompletną dietę wysokoenergetyczną, obniżoną zawartość białka, niskosodową i niskopotasową, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia i uniknięciu powikłań związanych z chorobą. Kupując je w całych zestawach, można znacznie zaoszczędzić na cenie, co ma duże znaczenie w długofalowej perspektywie wspomagania organizmu w czasie leczenia.

Żywienie w przewlekłej niewydolności nerek - specjalistyczne produkty medyczne

Dobór odpowiednich produktów żywieniowych dla pacjentów z niewydolnością nerek jest niezbędny w celu wsparcia funkcji nerek i zabezpieczenia przed postępującą chorobą. W naszej ofercie znajdują się specjalistyczne produkty żywieniowe, które zostały opracowane z myślą o pacjentach z różnym stopniem niewydolności nerek. Żywienie z uwzględnieniem takich produktów pozwala zapobiegać niedoborom, jako że są one skomponowane tak, aby dostarczyć niezbędne składniki odżywcze, przy jednoczesnym ograniczeniu tych, które mogą obciążać nerki. Jednym z kluczowych elementów diety dla osób z niewydolnością nerek jest ograniczenie ilości fosforu. Tradycyjne źródła białka, takie jak mięso, ryby czy nabiał, są bogate w fosfor, co może stanowić problem dla pacjentów z niewydolnością nerek. Dlatego w naszym sklepie oferujemy innowacyjne produkty, które dostarczają niezbędne białko, ale mają obniżoną zawartość fosforu.

Żywienie w przewlekłej niewydolności nerek

Diety medyczne mogą być dość monotonne, a przez to trudniejsze do przestrzegania. Oferujemy więc szeroki asortyment różnorodnych smaków, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie nasze produkty są starannie dobrane, by dostarczały nie tylko odpowiednie wartości odżywcze, ale także były smaczne. Często pacjenci z niewydolnością nerek wymagają dodatkowego wsparcia suplementacyjnego, aby pokryć zapotrzebowanie na pewne składniki odżywcze. W naszej ofercie znajdują się specjalnie skomponowane preparaty żywieniowe, które uwzględniają specyfikę potrzeb osób z chorobami nerek. Wzbogacone o niezbędne witaminy, minerały i przeciwutleniacze, stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Nasze produkty są nie tylko efektywne, ale również bezpieczne, co potwierdzają liczne pozytywne opinie specjalistów. Dzięki temu pacjenci mogą mieć pewność, że wybierają propozycje najwyższej jakości.

 

Niewydolność nerek

Fresubin Renal o smaku waniliowym (4 szt. x 200 ml) Fresubin Renal o smaku waniliowym (4 szt. x 200 ml)

Niewydolność nerek

Cena 34,64 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl