Darmowa dostawa (Paczkomat® InPost) już od 299,00 zł.

Fresubin Protein Energy DRINK czekolada (4 szt. x 200 ml)

Wysyłka w 48 godzin
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kod produktu: 4051895014531
Cena: 30,99 zł 30.99
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Ilość szt.

towar niedostępny

Fresubin Protein Energy DRINK czekolada - 4 szt. x 200 ml

Do postępowania dietetycznego u osób niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem związanym z chorobą, w tym ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko i energię. W szczególności polecany do stosowania przez: osoby starsze, pacjentów neurologicznych oraz osoby narażone na powstawanie odleżyn i trudno gojących się ran.

Fresubin Protein Energy DRINK to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania przez pacjentów zagrożonych niedożywieniem, w szczególności, gdy są to osoby starsze, pacjenci z chorobami neurologicznymi (zwłaszcza w podeszłym wieku), chorzy leżący, z trudno gojącymi się ranami.

Fresubin Protein Energy DRINK to kompletna dieta wysokoenergetyczna, która:
• pomaga zapobiegać utracie masy mięśniowej dzięki wysokiej zawartości białka
• wspomaga proces leczenie odleżyn i trudno gojących się ran dzięki zawartości argininy
• pomaga zmniejszająca ryzyko osteoporozy dzięki zawartości Witaminy D

Podawanie powinno być ustalane przez personel medyczny w zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. Zalecane podawanie w żywieniu uzupełniającym: 2-3 butelki (600-900 kcal) /dobę lub całkowitym: 4-5 butelek (1200-1500 kcal) /dobę.

Należy stosować pod nadzorem lekarza. Odpowiedni jako jedyne źródło pożywienia. W przypadku żywienia całkowitego należy uwzględnić wysoką zawartość białka, jedna butelka dostarcza 20 g. Nie podawać dzieciom poniżej 3 lat. Należy zachować ostrożność podczas podawania dzieciom poniżej 6 lat. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u chorych na galaktozemię. Podczas stosowania należy zapewnić odpowiednią podaż płynów oraz elektrolitów. Pakowano w atmosferze ochronnej.

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu opakowanie można przechowywać w lodówce maksymalnie przez 24 godziny. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Pić powoli! Najlepiej podawać produkt schłodzony.

Fresubin Protein Energy DRINK dostępny jest w czterech smakach: poziomka, orzech, czekolada, owoce tropikalne i wanilia.

Preparat nie zawiera syropu glukozowego, jest klinicznie wolny od laktozy, związków purynowych i jest dietą bezglutenową, niskosodową, bezresztkową. Jest odpowiedni zarówno jako jedyne źródło pożywienia, jak i jego uzupełnienie. W żywieniu całkowitym zalecany jest w ilości 4 do 5 butelek na dobę. Jako uzupełnienie diety proponuje się spożywanie od 2 do 3 butelek.

Fresubin Protein Energy DRINK jest idealnym sposobem na uzupełnienie niedoborów u osób z ograniczeniami w przyjmowaniu posiłków. Ponieważ preparat nie zawiera błonnika, glutenu, laktozy, jest optymalnym sposobem żywienia przy nietolerancjach pokarmowych i biegunkach. Jest klinicznie wolny od związków purynowych, co stwarza możliwość zastosowania także u chorych z hiperurykemią lub dną moczanową.

Preparat ma postać płynną i jest łatwo przyswajalny. Jako zbilansowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, pomaga w profilaktyce utraty masy ciała, w tym masy mięśniowej. Zarówno niedożywienie, jak i sarkopenia (utrata masy i siły mięśniowej) pogarszają rokowanie, zwiększają ryzyko powikłań oraz wpływają na stan funkcjonalny chorego.
Fresubin Protein Energy DRINK jest zalecany do stosowania u pacjentów zagrożonych niedożywieniem, między innymi z chorobami neurologicznymi, u chorych leżących, z trudno gojącymi się ranami z uwagi na zwiększony udział białka, w tym niezbędnych aminokwasów.

Średnia zawartość w 100 ml:
Wartość energetyczna 650 kJ (150kcal)
Białko 10 g
Tłuszcz 6,7 g
Węglowodany 12,1 g
Błonnik 0,5 g

Witaminy i składniki mineralne:
Wit. D3 2,5 μg
Wit. A 213 μg ER
Sód 60 mg
Osmolarność 390 (mosmol/l)

Niedożywienie obniża odporność organizmu, powoduje też utratę masy mięśniowej, przez co chory traci siłę do walki z chorobą. U osób leżących zwiększa się ryzyko odleżyn, proces leczenia ulega wydłużeniu. W przypadku osób starszych niedożywienie, poprzez wpływ na zmniejszenie masy i siły mięśniowej prowadzi do ograniczeń funkcjonalnych, obniżenia aktywności ruchowej. Dodatkowo osoby starsze z różnymi jednostkami chorobowymi często cierpią na niedożywienie w wyniku samej choroby, a także z powodu przeprowadzanych terapii. Leczenie żywieniowe jest więc w ich przypadku niezbędne na każdym etapie leczenia.

Osoby z odleżynami wymagają odpowiedniej podaży białka i aminokwasów, w tym argininy. Niedobór powoduje, że rany trudniej się goją, częściej pojawiają się infekcje. Fresubin Protein DRINK dostarcza organizmowi witaminę D i wapń, niezbędne dla zdrowych kości. Zawiera również witaminy z grupy B i kwas foliowy, dzięki którym układ nerwowy pracuje prawidłowo. W profilaktyce niedożywienia, w przypadku osób starszych, słuszne wydaje się stosowanie Fresubin Protein Energy DRINK. Jednak z uwagi na zwiększoną zawartość białka w preparacie, należy skonsultować z dietetykiem i/lub lekarzem dozwoloną dzienną podaż, uwzględniając wszystkie choroby współistniejące.
Żywienie medyczne osób przewlekle chorych polega na zbilansowanej diecie, która zwiększa szanse chorego w walce z chorobą. Zapobieganie niedożywieniu to sposób na uniknięcie konsekwencji i powikłań. Nie jest to proste zadanie, ponieważ osoby chore często mają zaburzenia łaknienia oraz problemy z przełykaniem. Brak apetytu, który towarzyszy przewlekłym schorzeniom, może być również spowodowany złym stanem psychicznym chorego.

Niedożywienie nie tylko nie ułatwia leczenia, ale także stanowi dodatkowe zagrożenie dla zdrowia.

Nie wolno lekceważyć konsekwencji niedożywienia w żadnym przypadku, a zwłaszcza u osoby w podeszłym wieku, ponieważ pogarsza to jej stan zdrowia i obniża jakość życia. Niedożywieniem zagrożonych jest aż 30% seniorów, a odpowiednie leczenie żywieniowe może temu skutecznie przeciwdziałać. Stosowanie Fresubin Protein Energy DRINK może pomóc w zahamowaniu utraty masy ciała i przywrócić do aktywnego życia. Preparat jest bogaty we wszystkie potrzebne składniki odżywcze, niezbędne do utrzymania stanu zdrowia osoby w podeszłym wieku lub pacjenta.

O marce Fresenius Kabi

Fresenius Kabi jest globalną firmą działającą w obszarze opieki zdrowotnej, specjalizującą się w produkcji żywienia klinicznego, leków ratujących życie oraz technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Produkty i usługi marki Fresenius Kabi służą pomocą w opiece nad krytycznie i przewlekle chorymi pacjentami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Okres rekonwalescencji - podobne produkty

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl