Leczenie ran

Leczenie ran u seniorów i osób wymagających stałej opieki jest szczególnie istotne, ponieważ u tych osób proces gojenia ran może być opóźniony z powodu zmian zachodzących w organizmie związanych z wiekiem lub chorobami przewlekłymi. W takich przypadkach ważne jest, aby zadbać o odpowiednie warunki higieniczne i zapewnić specjalistyczną opiekę medyczną. W przypadku seniorów oraz osób wymagających stałej opieki, należy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i zapobieganie powstawaniu ran. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę ciała, unikać urazów, a także stosować specjalne produkty pielęgnacyjne, takie jak kremy i maści, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry. W leczeniu ran u seniorów i osób wymagających stałej opieki, ważne jest również zapewnienie odpowiedniej diety, która zawiera niezbędne składniki odżywcze i witaminy, niezbędne do szybkiego gojenia się ran. W przypadku osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, należy również monitorować poziom cukru i ciśnienia krwi, co wpływa na proces gojenia ran.

Podstawowe środki to:

  • Kompresy są podstawową grupą wyrobów medycznych służącą do opatrywania wszelkiego rodzaju ran, skaleczeń i otarć. Wytwarzane są z gazy, która jest materiałem gwarantującym bezpieczeństwo zastosowania. Kompresy po wyjałowieniu przeznaczone są do bezpośredniego opatrywania zranionej skóry, jako bariera mechaniczna, do ucisku lub absorpcji wysięków. W naszej ofercie znajdują się kompresy zarówno niejałowe, jak i jałowe.
  • Opaski przeznaczone są do zabezpieczania i podtrzymywania wszelkiego rodzaju opatrunków, okładów i kompresów. Opaski są przewiewne, dzięki czumu nie blokują dostępu powietrza do rany.
  • Plastry są wyrobami posiadającymi opatrunek, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do zabezpieczania ran, otarć i skaleczeń. Dopasowują się do trudno dostępnych części ciała i nie ograniczają jego ruchów. W zależności od tzw. nośnika, czyli materiału stanowiącego przylepiec lub podstawę plastra, wyroby charakteryzują się bardzo różnymi właściwościami, począwszy od bardzo delikatnych przeznaczonych dla skóry wrażliwej, po asortyment mocny, wytrzymały.
  • Wata jest przeznaczona do celów higienicznych oraz kosmetycznych. Jest to jeden z częściej stosowanych materiałów opatrunkowych. Produkowana jest z włókien bawełnianych i wiskozowych. Wata celulozowa, czyli tzw. lignina, stosowana jest do dezynfekcji skóry, w opatrunkach czy podkładach ochronnych. Produkowane są dwa gatunki ligniny: opatrunkowa oraz higieniczna. Chusteczki higieniczne służą do dbałości o higienę codzienną twarzy, ale i innych części ciała. Są one szeroko dostępne i bardzo komfortowe w użytkowaniu, dlatego można je mieć przy sobie w każdej sytuacji.
  • Płyn do przemywania ran, który umożliwia skuteczne oczyszczenie i eliminację wysięków oraz martwiczych części tkanek z ran. Dodatkowo, jego działanie skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy wydzielane z ran oraz zapobiega powstawaniu infekcji, a ponadto utrzymuje właściwą wilgotność rany, co pomaga zmniejszyć powstające blizny oraz tworzy skuteczną barierę przeciwbakteryjną.

 

Czytaj więcej

Wysokiej jakości produkty do pielęgnacji ran

Nasz asortyment pozwala na wybór spośród wielu różnych środków do pielęgnacji ran - od opatrunków po preparaty kosmetyczne. Ich odpowiednie, regularne stosowanie pozwala zabezpieczyć dane miejsce przed infekcją, a tym samym przyspieszyć proces gojenia. Dzięki temu pacjent może szybciej wrócić do dawnej sprawności. Aby było to możliwe, rekomendujemy stosowanie sprawdzonych produktów do pielęgnacji ran, które widnieją w naszej ofercie. Są to wyroby producentów dbających o ich jakość. Natomiast wykorzystywane do ich stworzenia składniki oraz materiały posiadają optymalne właściwości. Pielęgnacja ran powinna się odbywać w sposób dostosowany do jej cech, a więc sposobu powstania, wielkości, głębokości i tym podobnych. Nasz asortyment umożliwia dobór odpowiednich produktów do leczenia urazów wszelkiego rodzaju – oferujemy szereg opatrunków o zróżnicowanej wielkości czy zastosowaniu, a także dużą ilość skutecznych preparatów odkażających.

Skuteczne środki do pielęgnacji ran – preparaty stworzone z odpowiednio dobranych składników

W wielu przypadkach prawidłowe leczenie ran musi uwzględniać ich przemywanie i/lub smarowanie. Również takie preparaty posiadamy w naszym asortymencie – gwarantujemy, że ich skład został stworzony przez profesjonalistów, w związku z czym wykazuje się odpowiednimi właściwościami. Przekłada się to na skuteczne oczyszczenie rany, a w związku z tym na prawidłowy przebieg gojenia. Środki do pielęgnacji ran są przy tym łatwe w stosowaniu. Odpowiadają za to ich poręczne opakowania usprawniające aplikację. Jednocześnie produkty te wyróżniają się pod względem wydajności, co pozwala ograniczyć wydatki związane ze skutecznym leczeniem ran.

Leczenie ran z wykorzystaniem środków od sprawdzonych producentów

Rozbudowując nasz asortyment, stawiamy wyłącznie na sprawdzonych producentów środków do pielęgnacji ran, którzy są cenieni w środowisku medycznym. Stosowanie ich w codziennej pielęgnacji podnosi standard opieki i pozwala na zwiększenie jej skuteczności. Wiąże się to nie tylko z odpowiednim przebiegiem zdrowienia, ale również z większym komfortem pacjenta w jego trakcie. Produkty do pielęgnacji ran, które widnieją w naszym sklepie, są w pełni bezpieczne. Często świadczą o tym przyznane im liczne certyfikaty potwierdzające zgodność z normami dla wyrobów medycznych. Zapewniają o tym również ich producenci, których wyroby cieszą się pozytywnymi opiniami na rynku.

Środki do pielęgnacji ran – opinie i cena

Opinie klientów potwierdzają, że środki do pielęgnacji ran oferowane w naszym sklepie są bezpieczne, odpowiednio zaprojektowane, wydajne oraz proste w zastosowaniu. W podobnie pozytywnym tonie mówi się o ich cenie, która w przypadku prezentowanej kategorii jest przystępna i atrakcyjna. Zróżnicowany asortyment pozwala jednocześnie na wyposażenie się we wszelkie niezbędne produkty do skutecznego i komfortowego leczenia ran. Zapewniamy ich sprawną wysyłkę oraz dajemy możliwość odbioru osobistego w siedzibie naszego sklepu. Serdecznie zapraszamy!

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl