Leczenie ran

Leczenie ran u seniorów i osób wymagających stałej opieki jest szczególnie istotne, ponieważ u tych osób proces gojenia ran może być opóźniony z powodu zmian zachodzących w organizmie związanych z wiekiem lub chorobami przewlekłymi. W takich przypadkach ważne jest, aby zadbać o odpowiednie warunki higieniczne i zapewnić specjalistyczną opiekę medyczną. W przypadku seniorów oraz osób wymagających stałej opieki, należy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę i zapobieganie powstawaniu ran. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę ciała, unikać urazów, a także stosować specjalne produkty pielęgnacyjne, takie jak kremy i maści, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry. W leczeniu ran u seniorów i osób wymagających stałej opieki, ważne jest również zapewnienie odpowiedniej diety, która zawiera niezbędne składniki odżywcze i witaminy, niezbędne do szybkiego gojenia się ran. W przypadku osób z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, należy również monitorować poziom cukru i ciśnienia krwi, co wpływa na proces gojenia ran.

Podstawowe środki to:

  • Kompresy są podstawową grupą wyrobów medycznych służącą do opatrywania wszelkiego rodzaju ran, skaleczeń i otarć. Wytwarzane są z gazy, która jest materiałem gwarantującym bezpieczeństwo zastosowania. Kompresy po wyjałowieniu przeznaczone są do bezpośredniego opatrywania zranionej skóry, jako bariera mechaniczna, do ucisku lub absorpcji wysięków. W naszej ofercie znajdują się kompresy zarówno niejałowe, jak i jałowe.
  • Opaski przeznaczone są do zabezpieczania i podtrzymywania wszelkiego rodzaju opatrunków, okładów i kompresów. Opaski są przewiewne, dzięki czumu nie blokują dostępu powietrza do rany.
  • Plastry są wyrobami posiadającymi opatrunek, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do zabezpieczania ran, otarć i skaleczeń. Dopasowują się do trudno dostępnych części ciała i nie ograniczają jego ruchów. W zależności od tzw. nośnika, czyli materiału stanowiącego przylepiec lub podstawę plastra, wyroby charakteryzują się bardzo różnymi właściwościami, począwszy od bardzo delikatnych przeznaczonych dla skóry wrażliwej, po asortyment mocny, wytrzymały.
  • Wata jest przeznaczona do celów higienicznych oraz kosmetycznych. Jest to jeden z częściej stosowanych materiałów opatrunkowych. Produkowana jest z włókien bawełnianych i wiskozowych. Wata celulozowa, czyli tzw. lignina, stosowana jest do dezynfekcji skóry, w opatrunkach czy podkładach ochronnych. Produkowane są dwa gatunki ligniny: opatrunkowa oraz higieniczna. Chusteczki higieniczne służą do dbałości o higienę codzienną twarzy, ale i innych części ciała. Są one szeroko dostępne i bardzo komfortowe w użytkowaniu, dlatego można je mieć przy sobie w każdej sytuacji.
  • Płyn do przemywania ran, który umożliwia skuteczne oczyszczenie i eliminację wysięków oraz martwiczych części tkanek z ran. Dodatkowo, jego działanie skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy wydzielane z ran oraz zapobiega powstawaniu infekcji, a ponadto utrzymuje właściwą wilgotność rany, co pomaga zmniejszyć powstające blizny oraz tworzy skuteczną barierę przeciwbakteryjną.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl