Darmowa dostawa (Paczkomat® InPost) już od 299,00 zł.

Fresubin Protein Energy DRINK mix smaków (24 szt. x 200 ml)

Wysyłka w 48 godzin
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kod produktu: Fresubin-Protein-Energy-Drink-mix-24x200
Cena: 179,54 zł 179.54
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Ilość szt.

towar niedostępny

Fresubin Protein Energy DRINK różne smaki - 24 szt. x 200 ml

Fresubin Protein Energy DRINK dostępny jest w smakach: poziomka, orzech, czekolada, owoce tropikalne, wanilia i cappuccino.

Brak smaków: czekolada.

Zestaw można stworzyć w dowolny sposób. Przy zakupie prosimy o podanie w uwagach do zamówienia, jakie smaki Państwo wybieracie.

Fresubin Protein Energy DRINK to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania przez pacjentów zagrożonych niedożywieniem, w szczególności, gdy są to osoby starsze, pacjenci z chorobami neurologicznymi (zwłaszcza w podeszłym wieku), chorzy leżący, z trudno gojącymi się ranami.

Fresubin Protein Energy DRINK to kompletna dieta wysokoenergetyczna, która:
• pomaga zapobiegać utracie masy mięśniowej dzięki wysokiej zawartości białka
• wspomaga proces leczenie odleżyn i trudno gojących się ran dzięki zawartości argininy
• pomaga zmniejszająca ryzyko osteoporozy dzięki zawartości Wit. D

Podawanie: Powinno być ustalane przez personel medyczny w zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. Zalecane podawanie w żywieniu uzupełniającym: 2-3 butelki (600-900 kcal) /dobę lub całkowitym: 4-5 butelek (1200-1500 kcal)/dobę.

Ważne informacje: Należy stosować pod nadzorem lekarza. Odpowiedni jako jedyne źródło pożywienia. W przypadku żywienia całkowitego należy uwzględnić wysoką zawartość białka, jedna butelka dostarcza 20 g. Nie podawać dzieciom poniżej 3 lat. Należy zachować ostrożność podczas podawania dzieciom poniżej 6 lat. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u chorych na galaktozemię. Podczas stosowania należy zapewnić odpowiednią podaż płynów oraz elektrolitów. Pakowano w atmosferze ochronnej.

Instrukcja użycia: Przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu opakowanie można przechowywać w lodówce maksymalnie przez 24 godziny. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Pić powoli! Najlepiej podawać produkt schłodzony.

Preparat nie zawiera syropu glukozowego, jest klinicznie wolny od laktozy, związków purynowych i jest dietą bezglutenową, niskosodową, bezresztkową. Jest odpowiedni zarówno jako jedyne źródło pożywienia, jak i jego uzupełnienie. W żywieniu całkowitym zalecany jest w ilości 4 do 5 butelek na dobę. Jako uzupełnienie diety proponuje się spożywanie od 2 do 3 butelek.

Fresubin Protein Energy DRINK jest idealnym sposobem na uzupełnienie niedoborów u osób z ograniczeniami w przyjmowaniu posiłków. Ponieważ preparat nie zawiera błonnika, glutenu, laktozy, jest optymalnym sposobem żywienia przy nietolerancjach pokarmowych i biegunkach. Jest klinicznie wolny od związków purynowych, co stwarza możliwość zastosowania także u chorych z hiperurykemią lub dną moczanową.
Preparat ma postać płynną i jest łatwo przyswajalny. Jako zbilansowana dieta dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, pomaga w profilaktyce utraty masy ciała, w tym masy mięśniowej. Zarówno niedożywienie, jak i sarkopenia (utrata masy i siły mięśniowej) pogarszają rokowanie, zwiększają ryzyko powikłań oraz wpływają na stan funkcjonalny chorego.

Fresubin Protein Energy DRINK jest zalecany do stosowania u pacjentów zagrożonych niedożywieniem, między innymi z chorobami neurologicznymi, u chorych leżących, z trudno gojącymi się ranami z uwagi na zwiększony udział białka, w tym niezbędnych aminokwasów.

Niedożywienie obniża odporność organizmu, powoduje też utratę masy mięśniowej, przez co chory traci siłę do walki z chorobą. U osób leżących zwiększa się ryzyko odleżyn, proces leczenia ulega wydłużeniu. W przypadku osób starszych niedożywienie, poprzez wpływ na zmniejszenie masy i siły mięśniowej prowadzi do ograniczeń funkcjonalnych, obniżenia aktywności ruchowej. Dodatkowo osoby starsze z różnymi jednostkami chorobowymi często cierpią na niedożywienie w wyniku samej choroby, a także z powodu przeprowadzanych terapii. Leczenie żywieniowe jest więc w ich przypadku niezbędne na każdym etapie leczenia.

Osoby z odleżynami wymagają odpowiedniej podaży białka i aminokwasów, w tym argininy. Niedobór powoduje, że rany trudniej się goją, częściej pojawiają się infekcje. Fresubin Protein DRINK dostarcza organizmowi witaminę D i wapń, niezbędne dla zdrowych kości. Zawiera również witaminy z grupy B i kwas foliowy, dzięki którym układ nerwowy pracuje prawidłowo. W profilaktyce niedożywienia, w przypadku osób starszych, słuszne wydaje się stosowanie Fresubin Protein Energy DRINK. Jednak z uwagi na zwiększoną zawartość białka w preparacie, należy skonsultować z dietetykiem i/lub lekarzem dozwoloną dzienną podaż, uwzględniając wszystkie choroby współistniejące.

Żywienie medyczne osób przewlekle chorych polega na zbilansowanej diecie, która zwiększa szanse chorego w walce z chorobą. Zapobieganie niedożywieniu to sposób na uniknięcie konsekwencji i powikłań. Nie jest to proste zadanie, ponieważ osoby chore często mają zaburzenia łaknienia oraz problemy z przełykaniem. Brak apetytu, który towarzyszy przewlekłym schorzeniom, może być również spowodowany złym stanem psychicznym chorego. Niedożywienie nie tylko nie ułatwia leczenia, ale także stanowi dodatkowe zagrożenie dla zdrowia.

  • Opakowanie: 24 butelki po 200 ml

O marce Fresenius Kabi

Fresenius Kabi jest globalną firmą działającą w obszarze opieki zdrowotnej, specjalizującą się w produkcji żywienia klinicznego, leków ratujących życie oraz technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Produkty i usługi marki Fresenius Kabi służą pomocą w opiece nad krytycznie i przewlekle chorymi pacjentami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Okres rekonwalescencji - podobne produkty

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl