Inhalatory i aspiratory coraz częściej możemy spotkać w wyposażeniu domowych apteczek. Są niezastąpione w przypadku stanów zapalnych błony śluzowej nosa – pozwalają go oczyścić, a także zaaplikować preparat leczniczy w sposób, który zapewnia większą skuteczność niż tradycyjne sposoby aplikacji.

Inhalatory domowe, a także aspiratory do nosa mogą być stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz zróżnicowany wybór produktów, który pozwoli Ci znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto wyposażyć się w inhalatory domowe?

Inhalator to aparat do rozpylania substancji przeznaczonych do inhalacji, czyli wdychania pary, gazów lub rozpylonych substancji w celach leczniczych. W ten sposób dostarczane są leki działające rozkurczowo, ułatwiające wykrztuszanie wydzieliny oraz działające przeciwzapalnie. Leczenie przy pomocy inhalatora jest bardzo skuteczne i szybkie, a na dodatek odpowiedni efekt można osiągnąć już przy małej dawce leku. Lek podany w ten sposób, podczas oddychania, dociera dokładnie w miejsce, w którym powinien działać, a taka terapia jest często dużo bardziej efektywna niż tradycyjne metody. Urządzenie wspomaga leczenie infekcji dróg oddechowych, takich jak przeziębienie, zapalenie oskrzeli, czy płuc. W naszej ofercie  dostępne są różne modele inhalatorów: ultradźwiękowe, kompresorowe, pneumatyczne, ciśnieniowe.

Kiedy warto zastosować aspiratory do nosa?

Natomiast w walce z katarem u dziecka skutecznie pomoże aspirator do nosa, do którego działania niezbędny jest odkurzacz. Poprzez zastosowany w odciągaczu system próżniowy, siła ssąca odkurzacza jest zredukowana do tego stopnia, że umożliwia skuteczne i bezpieczne usunięcie wydzieliny. Taki sprzęt jest potrzebny przede wszystkim rodzicom małych dzieci, które nie potrafią same wydmuchać nosa, a w kanale nosowym zalega wydzielina, która zatyka górne drogi oddechowe i powoduje dyskomfort u małego dziecka. Aspirator ma też za zadanie poprawić samopoczucie dziecka, umożliwić oddychanie nosem oraz podanie leków do aplikacji do nosa, które przez katar nie mogłyby oddziaływać prawidłowo w błonie śluzowej. Zdecydowaną zaletą takiego urządzenia jest szybkie i skuteczne usuwanie wydzieliny, a do tego jest to higieniczne. Ogólnie aspiratory do kataru można podzielić ze względu na sposób działania na: gruszkę, aspiratory na wdech, aspiratory do odkurzacza, aspiratory mieszane i aspiratory elektryczne. 

 

 

Czytaj więcej...

Aspiratory i inhalatory – opinie ekspertów potwierdzają ich skuteczność

Stany zapalne dróg oddechowych to dolegliwości, których proces leczenia można znacznie przyspieszyć oraz wspomóc właśnie za pomocą akcesoriów, takich jak aspiratory czy inhalatory. Opinie specjalistów potwierdzają, że stanowią one nieocenioną pomoc, poprawiając zarówno skuteczność czy tempo leczenia, jak i samopoczucie pacjenta podczas choroby.

Inhalatory i aspiratory dostępne w ofercie naszego sklepu to urządzenia wyprodukowane przez zaufanych producentów, którzy stawiają na materiały oraz rozwiązania w pełni bezpieczne dla zdrowia. Są to produkty wysoce wydajne, a zarazem funkcjonalne. Co więcej, ich zróżnicowana specyfikacja pozwala dopasować je do rodzaju choroby czy indywidualnych potrzeb.

Jeśli chodzi o urządzenia, takie jak aspiratory czy inhalatory, cena jest bardzo przystępna, a jakość oferowanych przez nas akcesoriów pozwala na korzystanie z nich przez wiele lat. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentowanym asortymentem!

 

 

Inhalatory i aspiratory

SilMed Inhalator tłokowy SilMed Inhalator tłokowy

Inhalatory i aspiratory

Cena 95,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
APTEO Inhalator tłokowy IT-200 APTEO Inhalator tłokowy IT-200

Inhalatory i aspiratory

Cena 139,99 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl