Darmowa dostawa (Paczkomat® InPost) już od 299,00 zł.

Fresubin Renal o smaku waniliowym (4 szt. x 200 ml)

Wysyłka w 48 godzin
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kod produktu: 4051895001609
Cena: 34,64 zł 34.64
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Ilość szt.

towar niedostępny

Fresubin Renal wanilia - 4 szt. x 200 ml

Do postępowania dietetycznego u osób zagrożonych niedożywieniem lub niedożywionych, w szczególności z przewlekłą chorobą nerek lub niekatabolicznymi formami ostrej niewydolności nerek.

Fresubin Renal to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, przeznaczona do żywienia drogą doustną lub przez zgłębnik, dedykowana dla pacjentów z przewlekłymi chorobami nerek. Dieta takich pacjentów powinna dostarczać energii, odżywiać, a jednocześnie chronić przed rozwojem stanu zapalnego i pogłębianiem się choroby.

Fresubin Renal to kompletna dieta wysokoenergetyczna, niskobiałkowa, przeznaczona do żywienia drogą doustną:
- dostarcza 400 kcal w jednym opakowaniu
- o obniżonej zawartości białka
- niskosodowy, niskopotasowy
- jest bogata w kwasy tłuszczowe jednonienasycone (MUFA)
- zawiera EPA i DHA z oleju rybnego
- zawiera niezbędne witaminy i składniki mineralne
- jest klinicznie wolna od laktozy
- nie zawiera syropu glukozowego
- jest dostępna o waniliowym

Podawanie: Powinno być ustalane przez personel medyczny w zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. Zalecane podawanie w żywieniu całkowitym: ≥ 5 butelek (2000 kcal) /dobę lub uzupełniającym: 2-3 butelki (800-1200 kcal) /dobę.

W przypadku podawania przez zgłębnik należy monitorować prędkość podawania. Odpowiedni jako jedyne źródło pożywienia. Nie podawać dzieciom poniżej 1 roku życia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u chorych na galaktozemię. Podczas stosowania należy zapewnić odpowiednią podaż płynów. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego (dożylnego).

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 24 godzin. W przypadku podawania produktu drogą doustną należy pić powoli. Nie należy mieszać z produktami leczniczymi w przypadku podawania przez zgłębnik. Najlepiej podawać produkt schłodzony.

Fresubin Renal jest produktem wysokokalorycznym dostarczającym aż 400 kalorii w jednej butelce, przy jednocześnie niskiej zawartości białka i elektrolitów, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby żywieniowe w małej pojemności
zawiera kwasy omega-3 wspomagające leczenie przeciwzapalne oraz kwasy tłuszczowe jednonienasycone MUFA, które pomagają kontrolować glikemię.

Fresubin Renal to produkt niskotłuszczowy, o niskiej zawartości potasu, fosforu i sodu, zawierający EPA i DHA z oleju rybnego oraz niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne. Jest wolny laktozy, nie zawiera syropu glukozowego oraz związków purynowych. Można go stosować jako uzupełnienie zróżnicowanej diety oraz jako podstawowy produkt żywienia całkowitego.

Przewlekłe choroby nerek są niebezpieczne dla zdrowia i życia. Często przebiegają bezobjawowo przez bardzo długi czas. Pierwszym symptomem schorzenia jest rzadkie oddawanie moczu, pojawiające się obrzęki nóg i rąk, a następnie innych części ciała. Nieprawidłowe działanie nerek może prowadzić do poważnego zatrucia organizmu, a w konsekwencji do śmierci pacjenta.

Jakie są przyczyny i objawy niewydolności nerek? Rozróżnia się dwa typy niewydolności nerek – ostrą i przewlekłą. Ostra niewydolność nerek ma gwałtowny przebieg, jest jednak odwracalna. Tymczasem postać przewlekła jest procesem postępującym i niestety nieodwracalnym, prowadzącym do trwałej dysfunkcji nerek. Konsekwencją nieprawidłowego działania nerek jest niedostateczne oczyszczanie krwi i usuwanie wody z organizmu, co prowadzi do wzrostu stężenia produktów przemiany materii, toksyn i przewodnienia organizmu.

Niewydolność nerek w początkowym stadium łatwo pomylić z dolegliwościami spowodowanymi przez zwyrodnienia kręgosłupa, gdyż odczuwa się podobny ból w odcinku lędźwiowym. W przypadku zaawansowanej niewydolności nerek pojawiają się już poważniejsze dolegliwości, takie jak wymioty, biegunka, a nawet krwotoki z przewodu pokarmowego. W miarę postępów choroby chory coraz rzadziej oddaje mocz i pojawiają się obrzęki ciała spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. Ostrej niewydolności nerek towarzyszyć mogą zaburzenia oddychania, drżenie mięśni, mdłości, wymioty.

Wraz z przewlekłą niewydolnością nerek zwykle rozwija się też nadciśnienie tętnicze, bóle głowy, zaburzenia widzenia, bolesne skurcze nóg. Przy ostrym kłębuszkowym zapaleniu nerek pojawia się ból w okolicy lędźwi, ciemnoczerwone zabarwienie moczu, obrzęki pod oczami i podwyższone ciśnienie tętnicze.

Wśród najczęstszych przyczyn ostrej niewydolności nerek wymienia się niedrożność dróg moczowych, wywołaną przez kamicę nerkową lub nowotwór nerek, jak również wstrząs septyczny lub zatrucie toksynami.

Przewlekła niewydolność nerek spowodowana jest najczęściej przez choroby kłębuszków nerkowych, cukrzycę, wielotorbielowatość nerek, powiększoną prostatę oraz nieprawidłową dietę.

W leczenie przewlekłych chorób nerek ważną rolę odgrywa, oprócz leczenia farmakologicznego, również specjalistyczna dieta, której celem jest utrzymanie prawidłowego stanu odżywienia, obniżenie tempa uszkodzenia nerek oraz zapobieganie zaburzeniom metabolicznym. Podaż białka powinna być modyfikowana w zależności od stopnia uszkodzenia nerek, a jego ograniczenie jest możliwe w dalszych stopniach zaawansowania choroby. Sposób żywienia powinien być jak najbardziej urozmaicony i zawierać produkty ze wszystkich grup żywności. Jednak w zależności od wyników badań laboratoryjnych, z czasem potrzebne będzie ograniczenie potasu, fosforu i sodu i w związku z tym lista ograniczeń w sposobie żywienia zwiększy się, stwarzając ryzyko niedożywienia.

Średnia zawartość w 100 ml:
Wartość energetyczna (840 kJ) 200 kcal
Tłuszcz (40 kJ%) 8,9 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,7 g
w tym MCT 2,2 g
w tym kwasy tłuszczowe jednonienasycone 4,7 g
w tym kwasy tłuszczowe wielonienasycone 1,47 g
w tym EPA + DHA 0,06 g
Węglowodany (53 kJ%) 26,4
w tym cukry 8,17 g
w tym laktoza ≤ o,4 g
Błonnik (1 kJ%) 1,2 g
Białko (6 kJ%) 3,0 g
Sól 0,17 g
Woda 71 ml
Osmolarność 500 mosmol/l
Witaminy i składniki mineralne
Wit. A 48 μg ER
β-karoten 200 μg
Wit. D3 1,0 μg
Wit. E 3,0 mg α-ET
Wit. K1 10,5 μg
Wit. B1 0,26 mg
Wit. B2 0,3 mg
Niacyna 3,4 mg EN
Wit. B6 0,67 mg
Wit. B12 0,6 μg
Kwas pantotenowy 1,2 mg
Biotyna 12 μg
Kwas foliowy 100 μg
Wit. C 10 mg
Cholina 55 mg
Sód (Na) 68 mg
Potas (K) 100 mg
Chlorki (Cl) 62 mg
Wapń (Ca) 84 mg
Magnez (Mg) 20 mg
Fosfor (P) 55 mg
Żelazo (Fe) 2,0 mg
Cynk (Zn) 1,8 mg
Miedź (Cu) 200 μg
Mangan (Mn) 0,4 mg
Jod (I) 20 μg
Fluorki (F) 0,3 mg
Chrom (Cr) 3,0 μg
Molibden (Mo) 7,0 μg
Selen (Se) 10 μg

O marce Fresenius Kabi

Fresenius Kabi jest globalną firmą działającą w obszarze opieki zdrowotnej, specjalizującą się w produkcji żywienia klinicznego, leków ratujących życie oraz technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Produkty i usługi marki Fresenius Kabi służą pomocą w opiece nad krytycznie i przewlekle chorymi pacjentami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Niewydolność nerek - podobne produkty

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl