Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla osób starszych 65+

Wraz z wiekiem nasz organizm potrzebuje coraz więcej uwagi i specjalnej troski. Dlatego też, jednym z kluczowych elementów dbałości o zdrowie seniorów jest odpowiednie żywienie. W przypadku osób starszych 65+, dieta powinna być starannie przemyślana i dostosowana do ich indywidualnych potrzeb. Jednym z narzędzi, które mogą pomóc w zapewnieniu właściwego żywienia dla seniorów, jest żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. W odróżnieniu od zwykłych produktów spożywczych, żywność ta została specjalnie opracowana, aby spełnić określone wymagania żywieniowe i medyczne.

Żywienie medyczne dla seniorów

Właściwie dobrane produkty żywności specjalnego przeznaczenia medycznego mogą pomóc w wyrównaniu niedoborów składników odżywczych, takich jak białko, witaminy i minerały, które są szczególnie ważne dla seniorów. Mogą również pomóc w kontrolowaniu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca, poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych i zmniejszenie ilości tłuszczów i cukrów w diecie.

Żywienie medyczne osób starszych

Wśród produktów żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, istnieją specjalne opcje dla seniorów, takie jak produkty z dodatkiem białka, wzbogacone w witaminy i minerały, a także produkty o zmniejszonej zawartości sodu i tłuszczów. W przypadku seniorów, którzy mają trudności z żuciem i przełykaniem, istnieją również produkty spożywcze w formie płynnej lub półpłynnej, które ułatwiają spożywanie posiłków i zapewniają właściwe odżywienie. Wszystkie produkty żywności specjalnego przeznaczenia medycznego muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa, co zapewnia, że są one odpowiednie dla osób starszych o obniżonej odporności.

Podsumowując, odpowiednio dobrane produkty żywności specjalnego przeznaczenia medycznego mogą pomóc seniorom w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia.

 

 

Czytaj więcej...

Żywienie osób starszych

Żywienie dla seniorów to istotny aspekt dbania o zdrowie i dobre samopoczucie osób starszych. Produkty zawarte w tej kategorii stanowią nieocenioną pomoc w zapewnieniu odpowiedniego poziomu składników odżywczych, witamin oraz minerałów niezbędnych do utrzymania pełni sił.

Oferujemy kompleksowe mieszanki składników, zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach osób w wieku 65 lat i starszych.

Żywność dla seniorów dostosowane do ich potrzeb

Nasze propozycje charakteryzują się różnorodnością form - dostępne są w postaci napojów lub proszków do samodzielnego przygotowania. To pozwala dostosować wybór do indywidualnych preferencji smakowych i potrzeb żywieniowych.

Żywność dla osób starszych - produkty medyczne

Mamy na celu wspieranie zdrowia i dobrego samopoczucia seniorów, zwłaszcza w przypadkach, gdy dieta jest ograniczona lub utrudniona. Wtedy różnorodne produkty medyczne z kategorii żywienia dla osób starszych mogą stanowić jedyne źródło pożywienia.

Z powyższych względów prezentowane produkty zostają poddane ścisłemu monitorowaniu i testowaniu pod kątem bezpieczeństwa oraz skuteczności. Dzięki starannej kontroli jakości można mieć pewność, że są bezpieczne, a zarazem skuteczne w dążeniu do zdrowego, aktywnego starzenia się.

Nasze produkty otrzymują pochlebne opinie zarówno ekspertów, jak i osób regularnie je stosujących. W ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone produkty, które sprawdzą się w przypadku każdego seniora. Zapraszamy również do sprawdzenia innych propozycji znajdujących się w naszym asortymencie.

 

 

Osoby 64+

EnergyZip Senior 370g dieta w proszku dla seniorów EnergyZip Senior 370g dieta w proszku dla seniorów

Osoby 64+

Cena 39,99 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
Nutridrink czekoladowy (24 szt. x 125 ml) Nutridrink czekoladowy (24 szt. x 125 ml)

Osoby 64+

Cena 179,99 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
Nutridrink neutralny (24 szt. x 125 ml) Nutridrink neutralny (24 szt. x 125 ml)

Osoby 64+

Cena 179,99 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
Nutridrink truskawka (24 szt. x 125 ml) Nutridrink truskawka (24 szt. x 125 ml)

Osoby 64+

Cena 179,99 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
Nutridrink wanilia (24 szt. x 125 ml) Nutridrink wanilia (24 szt. x 125 ml)

Osoby 64+

Cena 179,99 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Medyczne Żywienie - zdrowy wybór

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl